Latinskoamerické perkusie Guiro pre deti

0

Hudobný nástroj guiro má pôvod v Latinskej Amerike

Kde bol súčasťou ľudovej hudby. Svojou podstatou je to veľmi skromný nástroj. Tvarom pripomína valec, ktorý je z jednej strany otvorený. Vnútri je dutý, z vonkajšej strane čiastočne vrúbkovaný. Šírka a umiestnenie vrúbkov môže ovplyvniť vytvorený zvuk. Uzavretá časť valca slúži ako rezonátor.

Goldon Guiro dvojité vrúbkovanéZvuk vzniká pohybom paličky po vrúbkoch, čím sa vytvára rapkáčový zvuk. Pomocou guira vyprodukujete dlhé i krátke tóny, a to v závislosti od dĺžky pohybu po vrúbkoch. Hráč drží nástroj v ruke, buď za rúčku alebo za otvory v jeho stene. Hraciou paličkou prechádza po zárezoch obyčajne v oboch smeroch. Paličkou môže na valec iba udierať, alebo spojí oba pohyby dokopy a vytvorí tým jedinečnú harmóniu zvukov. Tón, ktorý guiro vydáva, nie je možné zmeniť a nie je v tomto prípade ani podstatný. Podstatný je rytmus, ktorý sa pomocou neho udáva. Pravidlom je, že čím je guiro ľahšie, tým vyšší tón hrá.

Tu môzete objednať hudobné nástroje Guiro v e-shope

V súčasnosti sa vyrába z najmä z dreva, laminátu, kovu alebo keramiky. Hracia palička môže byť z dreva alebo kovu. Na hru sa používa aj hrebienok. V ponuke e-shopu hudobna-vychova.sk nájdete najmä drevené variácie nástroja guiro.

Najzákladnejšie modely sú vhodné aj pre deti. Sú dostupné v jednoduchom a dvojitom prevedení. Oba modely sú vyhotovené v prírodnom a farebnom prevedení. Farebné sú namorené vodoriediteľnou farbou. Ku každému produktu dodávame aj paličku na hranie.

Skúsenejším hudobníkom odporúčame

Veľké guiro Mexiko a guiro v tvare ryby, ktoré sú vyhotovené v tradičnom mexickom dizajne. Ich dĺžka je 34 cm, resp. 30 cm. Sú vyrobené z dreva a dodávame ich aj s paličkou na hranie.

Chcete viac informácii o hudobných nástrojoch? Napíšte nám

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Zdielať.

Komentáre sú uzavreté.