Edukačný festival Vševedko pre zvedavé deti

0

Nová termín 11. októbra 2020, Stará tržnica, Bratislava2. ročník edukačného a hravého festivalu Vševedko pre všetky zvedavé deti a rodičov, ktoré sa chcú nielen zabaviť, ale aj niečo nové naučiť. Čaká na vás množstvo zábavy, nových poznatkov a celodenných aktivít, workshopov a prednášok.

Hlavnou myšlienkou edukačného festivalu je ponúknuť rodičom aktivity, ktoré nielen zabávajú ale najmä obohatia ich ratolesti. S tým súvisí tiež prezentácia alternatívnych možností vzdelávania súkromných jaslí, škôlok a škôl. Ponuka festivalu je pestrá a doplní ju nabitý sprievodný program pre deti všetkých kategórií.

Pódiový program festival Vševedko

10:15 – 11:00 Joga pre deti s Little jogi – joga pre všetkých malých vševedkov
11:30 – 12:15 Prírodne javy (Prírodoveda hravou formou) – Prírodovedné poznávanie zoznamuje dieťa s obklopujúcou prírodou, jej realitou, s javmi, aby si uvedomilo význam a hodnoty  ochrany prírody a budovaniu si vzťahu k nej. Len pochopením vzťahov, súvislostí a zákonov v prírode docielime, aby dieťa nadviazalo svoj vlastný vzťah k tomuto veľdielu. Vystúpenie prebieha interaktívnou formou čiže detičky sú zapájané do programu. Jednotlivé pokusy:

  • dúha (vysvetlenie ako vzniká, poradie farieb pre starších žiakov (fyzikálny princíp lom svetla, svetelné spektrum)
  • dážď (kolobeh vody v prírode) vytvárame dážď v sklenenom valci, deti sú obdarované modrými polymérovými gulôčkami (dažďová kvapka)
  • vietor (princíp ako vzniká) – ohňové tornádo
  • morské vlny (príliv, odliv)
  • vodný vír
  • piesok (výroba mesačného piesku následné rozdávanie tohoto piesku)
  • vodopád (vysvetlenie, princíp následný pokus s ohňom (ohňopád)
  • sopka (vysvetlenie) vytvorenie samozápalnej sopky (chemická reakcia)
  • hmla (vysvetlenie, vytvorenie hmly pomocou parostroja)

12:30 – 13:15 Beseda o knihách Jobusových – Zberný dvor
13:30 – 14:30 Notový Danny – energická hudba, pri ktorej sa budete od samého smiechu chytať za bruchá. Ale ak budete počúvať pozorne, niečomu sa aj priučíte.
15:00 – 16:30 Príbeh včielky – rozprávkový muzikal s autogramiádou – veselý muzikál pre malých aj veľkých, pre všetkých, ktorí si uvedomujú aké dôležité sú včielky PRE NÁS a pre našu planétu. Po skončení muzikálu bude prebiehať fotenie s hercami a autogramiáda.
16:30 – 17:30 Ministerstvo nápadov – Divadielko Maťo – šiši-bláznivé predstavenie, v ktorom nechýba napätie, absurdné situácie a humor. Ministerstvo temna vyrába v dedinke Psoland nápoj nesmrteľnosti. Chce pomocou neho ovládnuť svet. Výnimočný psík menom Limonáda a jeho kamoš Rudy dostanú od Ministerstva nápadov neľahkú úlohu: Zničiť elixír nesmrteľnosti! Ale kde, ako? Keď sa Vám do životného osudu zapletie lietajúci hrankovač, trenírky na palube, rozpučený tučniačik na mrakodrape, kľúče v kretinkovom záchode…?

Časovo obmedzené workshopy – VŠEVEDKO workshopová zóna

10:30 – 11:20 – Mobilné planetárium – Život stromov (3 – 8 r.) Dozvieme sa niečo nové o živote stromov. Lienka Dorotka, Svetluško Mirko a Chrúst Toník vytvorili do svojej chrobáčej školy projekt o úchvatných javoch a druhoch, ktorými je prepletená rastlinná ríša.
11:00 – 13:00 – Výtvarný ateliér LADON – tvorba postavičky Vševedka z keramickej hliny
11:30 – 12:20 – Mobilné planetárium  – So zvieratkami o vesmíre (3 – 8 r.) Vyberte sa so zvieratkami do vesmíru a spoznajte všetky planéty slnečnej sústavy a súhvezdia.
13:30 – 14:30 – MONTE s EVI – Vznik vesmíru (5 – 10 r.) Deti na vlastnej koži zažijú, aké to je, keď vzniká vesmír.
15:00 – 16:00 – MONTE s EVI – Príbeh slnečnej sústavy (5 – 10 r.) Deti bližšie spoznajú našu slnečnú sústavu a naživo si vyskúšajú akými vlastnosťami jednotlivé planéty vynikajú, ako ďaleko sú vzdialené od Slnka.
16:30 – 17:30 – Dreamlandia – Workshop ľudské telo (od 5 r.) Náučný workshop, kde sa deti dozvedia kopec fascinujúcich informácií  hravou formou. význam opornej sústavy (modelovanie ľudského tela z plastelíny), funkcia svalov (zábavné cvičenie), zloženie krvi (Senzorická nádoba + pokus – miešanie krvi) a časti dýchacej sústavy (výroba modelu)

a mnoho, mnoho ďalšieho….

Zdroj: vsevedkofestival.skfb/vsevedkofestival

Zdielať.

Komentáre sú uzavreté.