O firme

Nie sme obyčajná sročka. Sme ľudia, ktorí milujú svoju prácu. Každú pomôcku, hračku testujeme a vyrábame ako by sme ju vyberali pre seba. Našou odmenou je vaša spokojnosť s ktorou sa na nás obraciate už viac ako 19 rokov a radosť detí, ktorá nepozná hraníc. Máme to vyskúšané…  ;-)

Každá hra je o učení sa niečoho nového…

… a to platí najmä pre tých najmenších. Spoločnosť Maquita – Educational Materials Distribution predáva hlavne produkty, ktoré majú určitú vzdelávaciu hodnotu. Jedným z jej hlavných zameraní je preto dovoz kvalitných zahraničných edukačných produktov. Edukačné hračky rozvíjajú čítanie, písanie, matematické predstavy, všeobecné vedomosti a schopnosť riešiť problémy náučným, no nie nudným spôsobom.

Ideálnymi edukačnými hračkami sú produkty španielskej firmy AKROS
Cieľom spoločnosti je vytvárať produkty, ktoré sú nápomocné pri namáhavom procese vzdelávania. Produkty sú vyrobené tak, aby boli trvácne, no zároveň cenovo prístupné. AKROS ponúka množstvo rôznych kartových hier, ktoré rozvíjajú slovnú zásobu, priestorové vnímanie, zmysly a všeobecné vedomosti detí.

Popularita drevených hračiek v priebehu posledných rokoch enormne vzrástla, čoho dôkazom je aj obľúbenosť produktov vyrobených z tohto materiálu. Jedným z najvýznamnejších partnerov spoločnosti je česká firma BINO, ktorej sortiment je bohatý, kvalitný a zároveň cenovo dostupný. Rôzne drevené didaktické hry a skladačky ponúka aj holandský výrobca ROLF, ktorého produkty sú určené náročnejším zákazníkom.

V ponuke Maquita – Educational Materials Distribution už dlhé roky figurujú zaujímavé hry od firiem GrannaNoris a Betexa. Rozvíjajú najmä poznanie a logiku.

Schopnosť počúvať a porozumieť počúvanému podporujú rozprávkové CD nosiče od firmy A.L.I. a hudobné nosiče dvojice Čanaky a Podhradská.

Rozvoju kreativity spoločnosť venuje tiež veľký priestor. Či už ide o kreatívnu literatúru edície TOPP, alebo kvalitné pomôcky pre výtvarnú tvorbu – na stránkach www.predskolak.sk a www.kreativnyzivot.sk nájdete všetko, čo potrebujete. Ponukou rozmanitých hudobných nástrojov od zahraničných firiem GITRÉ a GOLDON zas podporujeme rozvoj hudobného cítenia u detí.

Veľký dôraz spoločnosť kladie na distribúciu pomôcok k dramatickej výchove. Už rokmi osvedčenými partnermi sú české firmy MU Brno a IM Brno, ktoré vyrábajú maňušky, divadelné opony, či detské kostýmy. Kompletný sortiment nájdete v internetovom obchode www.divadielko.sk, ktorý vznikol len v minulom roku. Zákazníkom sú k dispozícii bábky, maňušky či marionety od výmyslu sveta. Hitom minuloročnej sezóny bolo Gerlichove divadlo.

Maquita, s.r.o. v minulom roku obohatila svoju ponuku o kompletný sortiment dánskej didaktickej spoločnosti Gonge Creative Learning Aps, ktorá dodáva vynikajúce športovo-pohybové pomôcky zamerané na rozvoj koordinácie, rovnováhy, balansovania a postrehu detí. Zákazníci majú k dispozícii aj klasické lopty a hopsadlá, padáky či telocvičné náradie.

Playmais® dieliky sú vyrobené z kukurice, vody a potravinárskych farbív. Jedná sa o stavebnicu vyrobenú zo 100% biologicky odbúrateľného materiálu. Preto je táto stavebnica ekologická a nezávadná a to nielen pre vaše deti. Takže ak sa stane, že dieťa nejaký dielik zje, nič sa nedeje.

Cieľom spoločnosti Maquita – Educational Materials Distribution je kompletne zabezpečiť pomôcky pre rodičov, materské a základné školy a materské centrá. Sortiment firmy sa neustále rozširuje, preto sledujte pravidelne naše stránky.

Napísali o nás

APRÍL 2012: ŽIVOTNÝ ŠTÝL A KÔŇ, 4 2012, STRANA 69
MAREC 2011: ŠTÝL BÝVANIA, 3-4 2011, STRANA 47

MÁJ 2007: PRIEBOJ, 18 2007, STRANA 7

Na prezeranie potrebujete mať nainštalovaný Adobe Acrobat reader. Ak ho ešte nemáte, môžete si ho zdarma prevziať na nasledujúcej stránke.

Chcete s nami spolupracovať? Napíšte nám

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa