Návod k detskej hre Loto

0

Hra Loto – pravidlá hry pre rôzne varianty

Návod k detskej hre Loto

Zábavná spoločenská hra Loto pre 2 – 6 hráčov. Kartičky rozložte na stôl obrázkom dole podobne ako pexeso. Najstarší hráč začína. Otočí jednu kartičku tak, aby ju všetci dobre videli. Pokiaľ sa predmet z otočenej kartičky zhoduje s obrázkom na jeho hernom pláne, povie nahlas názov predmetu a kartičku si položí na svoj herný plán. Pokiaľ predmet z kartičky na svojom hernom pláne nemá, obráti kartičku späť na svoje pôvodné miesto a pokračuje ďalší hráč na rade.

Hráči si tak musia zapamätať, kde leží ich predmet a ktorú kartičku môžu otočiť, aby ju mohli položiť na svoj herný plán. Hráči otáčajú vždy iba jednu kartičku. Hra končí, keď jeden hráč pokryje celý herný plán kartičkami. Alebo iný spôsob – hrá sa ako prvá varianta, ale hráči môžu otáčať viac kartiček v prípade, že sa im podarilo nájsť kartičku, ktorú môžu položiť na svoj herný plán. Ak otočí kartičku, ktorá patrí inému hráčovi, kartičku vráti na pôvodné miesto a jeho ťah končí. Pokračuje ďalší hráč na rade rovnakým spôsobom.

Tu na stiahnutie návod k viacerým variantam hry Loto.

Na prezeranie potrebujete mať nainštalovaný Adobe Acrobat reader. Ak ho ešte nemáte, môžete si ho zdarma prevziať na nasledujúcej stránke.

Tu môžete objednať hry loto pre deti v e-shope edukacnehracky.sk

Chcete viac informácii o hrách pre predškolákov? Napíšte nám

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Zdielať.

Komentáre sú uzavreté.