Vychádzkové lano – zvyšenie bezpečnosti pri prechádzkach

0

Pomôcky na udržiavanie poriadku počas skupinových vychádzok

Pomôcky na udržiavanie poriadku počas skupinových vychádzokAby prechádzka s deťmi prebehla bez komplikácii, ponúkame vám vychádzkové pomôcky, ktoré zaručia bezpečnosť a disciplínu. Pomôcky ponúkame v troch prevedeniach – had, húsenica a vláčik. Všetky majú pestrofarebný detský dizajn. Ich povrch tvorí príjemná látka, vnútro je naplnené ľahkou molitanovou výplňou. Vychádzkové pomôcky sú vytvorené na princípe dlhého úzkeho valca, ktorý je rozdelený do farebných segmentov. Po bokoch každej časti sú upevnené pevné držadlá, za ktoré sa deti držia počas vychádzky. Počet držadiel závisí od dĺžky produktu, na každý meter pripadajú držadlá pre štyri deti. Umiestnenie držadiel uľahčuje zaradenie do dvojíc, sťažuje odpojenie od skupiny a zaručuje bezpečné rozostupy. Vychádzkové laná vláčik a húsenica majú navyše reflexné pásiky, vďaka čomu bude skupina detí výraznejšia v premávke najmä počas zhoršenej viditeľnosti. Poslúžia aj ako dekorácia miestností.

Vychádzkové lano slúži ku zvýšeniu bezpečnosti pri akomkoľvek presune detí. Zabezpečí, že deti budú za všetkých okolností pohromade, pri chôdzi budú udržiavať rovnaké tempo a ich dozor tak bude mať s deťmi menej starostí a stresu.

Tu môzete objednať vychádzkové laná e-shope edukacnehracky.sk Tu môzete objednať vychádzkové laná e-shope predskolak.sk
Vychádzkový had pre deti
Vychádzkové lano Vláčik
Vychádzkové lano Húsenica

Vynikajúca pomôcka pre materské školy

Vynikajúca pomôcka pre materské školyV predškolskom veku sa utvárajú základy fyzického zdravia, pričom sa kladie dôraz najmä na rozvoj hrubej motoriky. Telesný rozvoj úzko súvisí s inteligenčným, morálnym aj emočným rozvojom detí. Z tohto dôvodu je telesná výchova súčasťou výchovných plánov nielen vo forme cielenej športovej aktivity, ale aj nepriamo ako súčasť hry alebo práce. Šport posiľňuje vôľové vlastnosti ako vytrvalosť, trpezlivosť, sebaovládanie a schopnosť nevzdávať sa. Skupinové pohybové aktivity, medzi ktoré patria aj pravidelné vychádzky, učia deti prispôsobovať sa, podriaďovať sa, akceptovať a rešpektovať pravidlá. Práve chôdza je fantastickou aktivitou pre všetky deti. Keď dieťa zvládne prvé kroky, chôdza sa pre neho stáva prirodzeným spontánnym pohybom.

Vďaka rozloženým držadlám sa dajú najmenšie deti počas prechádzky ľahko kontrolovať a zároveň to znemožňuje, aby sa predškoláci odpojili od svojej skupiny.

vychádzkové lano - vychádzkový had
Vychádzkové lano Húsenica, reflexné prvky

Veselý vzor a kvalitné vypracovanie lana

Spoločné prechádzky detí sú súčasťou každodenného harmonogramu v materských školách. Deti milujú prechádzky, pretože sú zábavné a zaujímavé. Počas nich môžu vidieť nové miesta a zažiť doposiaľ nepoznané situácie. Učiteľ môže v tomto čase deťom naživo predstaviť témy, o ktorých sa učili (napr. povolania, pravidlá cestnej premávky, prírodné javy, počasie, zvuky v meste). Tematicky ladené vychádzky môžu byť spojené s ochranou životného prostredia alebo s návštevou kultúrnych pamiatok. Zážitky z vychádzok môžu byť ďalšou inšpiráciou pre rozhovory alebo výtvarnú činnosť. Kráčanie s kamarátmi navyše prospieva spoločenským zručnostiam detí a zlepšuje komunikačné schopnosti. Medzi výhody pohybu nepochybne patrí aj odbúravanie napätia. Po prechádzke sú deti pokojnejšie, sú pripravené koncentrovať sa na ďalšie didaktické aktivity.

Vychádzkové pomôcky sú vhodné aj na pohybové aktivity v interiéri. Po položení na zem sa môžu použiť na tréning rovnováhy.

Vychádzkový had pre deti

Chcete viac informácii vychádzkovom lane? Napíšte nám

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa

Zdielať.

Komentáre sú uzavreté.